A közlemény szerint az index a feldolgozóipar továbbra is gyorsuló ütemű növekedését jelzi az év utolsó hónapját megelőző időszak kezdetén. Egy évvel korábban az index 50,8 százalék volt. A január-novemberi időszak átlagos 50,8 százalékos mutatója azonos a tavalyi évben mért értékkel.
Az idei évre jellemző, hogy a hónapok előrehaladtával az időszaki átlagos teljesítmény növekszik: a július-szeptemberi hónapok 52,7 százalékos átlagos fellendülését, október-novemberben 54,5 százalékos nagyobb növekedés követte.
A felmérés részindexei közül a beszerzési árak indexe 57,6 százalék volt, ami 2,1 százalékpontos növekedés az előző havi szinthez képest. A termelés nagyobb ütemű bővülésével ellentétben csökkent a késztermék készletek mennyisége. A termelési index az előző hónaphoz képest 0,9 százalékponttal bővült és 56,8 százalékot tett ki novemberben, míg a késztermék készletek indexe 49,9 százalék volt, 6,9 százalékponttal alacsonyabb az októberinél.
A beszerzési mennyiségi index és a vásárolt készletek indexe csökkenő ütemben nőtt novemberben, a növekedés üteme mindkét index esetében 0,2 százalékpont. A beszerzési mennyiségi index így novemberben 53,3 százalék, a vásárolt készletek indexe pedig 55,3 százalék volt.
A közlemény szerint immár hatodik hónapja kedvezőtlenül alakul a szállítási átfutási idő index, ami novemberben 49,2 százalék volt, ami csupán csak 0,4 százalékponttal magasabb az egy hónappal ezelőtti szintnél.
Tizenhat hónap csökkenést követően novemberben növekedést jelez a foglalkoztatási index: októberhez képest 3,8 százalékponttal emelkedett és elérte az 50,3 százalékot. Az alkalmazotti létszám, a textil, a fa és a gépiparban nőtt novemberben.