A mintában szereplő cégek fele soha nem fontolta meg azt, hogy uniós pályázaton induljon. Mindössze 15 százalékuk pályázott, viszont 90 százalékban nyertek is - tette hozzá az ügyvezető igazgató.
A nem indulók a bonyolult adminisztrációra hivatkoztak, míg a nyertesek a kötelező minimális önerő nagyságát kifogásolták a kutatás szerint.
Ihász Csilla, a bank divízióvezetője elmondta, az önerővel és az uniós támogatás elhúzódó kifizetésével kapcsolatos nehézségek áthidalására a UniCredit konstrukciót dolgozott ki: megelőlegezi az uniós támogatást és az önerőhöz is nyújt hitelt.
A cégek beruházást tervező kétharmadának 41 százaléka tárgyi eszközt vásárolna, 30 százalékuk ingatlanbővítéssel, 16 százalékuk járművásárlással, 14 százalékuk pedig informatikai fejlesztéssel kalkulál.
Az eseményen közölték, az év végére elkészül az a kutatás, amely az exportáló magyar többségi tulajdonú kkv-k jellemzőit veszi számba.
Az exportképesség már önmagában értéke a cégnek - mondta Czakó Erzsébet, a Corvinus Egyetem docense. A UniCredit által támogatott kutatás kiterjed az ilyen cégek pénzügyi eredményességének a vizsgálatára is.
MTI