Sinkó Ottó tájékoztatása szerint az itthon és külföldön összesen mintegy 8500 dolgozót foglalkoztató vállalatcsoport idei árbevétele várhatóan jóval meghaladja majd a 70 milliárd forintot, s nagy valószínűséggel 10-15 százalékkal marad csak alatta tavalyi, 81,5 milliárd forintos konszolidált árbevételnek.
Az eredmény pedig - az utolsó negyedéves árfolyamváltozásoktól is függően - feltehetően háromnegyede lesz a 2008. évinek.
A válság kedvezőtlen hatásait a Videotonnál részben kompenzálni tudták azok a már korábban előkészített üzletek, amelyek az idén "értek be". Ilyen a vállalkozás ukrajnai projektje, a mintegy 800 dolgozót foglalkoztató kábelszerelő üzem termelése most futott fel.
"Bár a válság következményeként a vevői megrendelések mindenhol csökkentek, üzleti kapcsolatot, üzletet nem veszített a Videoton, sőt sikerült újakat nyernie, illetve elérhető közelségbe hoznia" - fogalmazott Sinkó Ottó.
Elmondta, hozzájárult a stabilitás és a versenyképesség megőrzéséhez, hogy a cégcsoport betétei jóval meghaladják a hiteleit, továbbá a forint árfolyama számukra kedvezően változott. A cég komplex szerkezete piackonform, s a mind magasabb szintű a mérnöki tevékenységre való törekvés. A mérnöki tevékenység fejlesztésének eredménye, hogy míg korábban a megrendelők adták át a gyártáshoz szükséges komplex know-how-t a Videotonnak, a cég ma már rendelkezik az új termék gyártásba viteléhez szükséges valamennyi tudással.
A cégcsoport tavaly a mérnöki tevékenység további fejlesztését is megkezdte, már nemcsak a gyártással kapcsolatos területeken, hanem a termékeknek a fejlesztésében is együttműködik megrendelőivel.
MTI/Menedzsment Fórum