Gulyás Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője elmondta: a szerdai tárgyaláson sem sikerült megegyezni a munkáltatóval. A cég nem vonta vissza a paraméterkönyv-tervezetet, és nem adott garanciát arra vonatkozóan, hogy megoldják a társaság gazdasági problémáit.
A BKV széthullásától tartanak
Az érdekképviseletek úgy vélik: nem biztosított a közlekedési vállalat jövője. Tartanak attól, hogy elkezdődik a vállalat felaprózása, a munkafolyamatok kiszervezése, a telephelyek bezárása és a leépítés. Tiltakoznak a járatritkítási tervezet ellen is, elsősorban azért, mert annak kidolgozásába - állításuk szerint - nem vonta be őket a munkáltató, pedig arra ígéretet tett. A szakszervezetek szerint a cég gazdasági állapota a "huszonnegyedik" órában van, ezért nem lehet tovább halogatni a finanszírozás megoldását.
A jövő heti sztrájk pénteken nulla órától szombaton nulla óráig tartana. Bartha Pál, a szakszervezeti szövetség másik szóvivője szerint a munkabeszüntetés idején nyújtandó elégséges szolgáltatás mértékére a jövő hét elején tesznek javaslatot. A tárgyalások folytatódnak a BKV vezetősége és a szakszervezeteket képviselő sztrájkbizottság között.
Mint ismert, a szakszervezetek hétfőn üzemkezdettől 13 óráig tartottak munkabeszüntetést. Ez idő alatt - a cég alvállalkozóival együtt - a normális szolgáltatás mértékének csak hét százaléka üzemelt, a főváros tömegközlekedése gyakorlatilag megbénult.
Demszky: adjon több pénzt az állam
Demszky Gábor főpolgármester hétfői sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy az önkormányzat nem tudja tovább növelni a BKV-nak nyújtott támogatást, a vállalat pedig az utasok biztonságának veszélyeztetése nélkül nem tud többet megtakarítani.
Ezért a fővárosban keletkező személyi jövedelemadóból a jelenlegi 1,2 százaléknál jóval nagyobb részesedést, a BKV évek óta változatlan állami támogatásának növelését, valamint az idei évre 18,5 milliárd forint plusz állami forrást tart szükségesnek a főpolgármester.
MTI/Menedzsment Fórum