Bár Algéria gazdasága fejlettnek számít az afrikai kontinensen köszönhetően többek között gázexportjának, most Dél-Koreával, a high-tech egyik fellegvárával találta szembe magát. A Samsung hazájának vásárlóerő-paritáson mért GDP-je közel 5,8-szorosa az algériainak, így nem kérdés, hogy az első találat az ázsiai országé, méghozzá rögtön a meccs kezdete utáni percekben. Dél-Koráról érdemes tudni, hogy a 60-as években az egy főre eső GDP alapján a legszegényebb ázsiai és afrikai országok szintjén állt, mostanra azonban a 12. legnagyobb gazdaságú ország. Egy főre eső GDP-je 33,2 ezer dollár, amely szintén nagyságrendekkel nagyobb mint az algériai. Ezzel ismét a koreai szurkolóké a gólöröm.
Elérkeztünk az első félidő végéhez, amely nem sok jóval kecsegtet a „szaharai” futballistáknak. A koreai gazdasági csoda egyik velejárója az alacsony munkanélküliség, amely 3,2 százalékon állt tavaly, szemben Algéria 10,3-as mutatójával. Ezzel 3-1 lesz az állás, de még mindig nem lélegezhet fel az afrikai csapat, hiszen az inflációval is meg kell küzdeniük. Az árak 3,9 százalékos emelkedése bizony szintén nem jelent jót a dél-koreai 1,1-el szemben.
Az algériaiaknak még egy esélyük van, hogy ne a teljes megsemmisülés szégyenével kelljen lekullogniuk a pályáról, ez pedig a gazdasági növekedés. Bár a koreai GDP 2,8 százalékos bővülése nem ok a szégyenkezésre, Algéria ennél 0,3 százalékponttal jobbat produkált.
Ezt a mérkőzést fölényesen nyerte Dél-Korea annak ellenére, hogy a csapatérték alapján kiegyensúlyozottabb mérkőzést vártunk volna.
A zöld gyepen Dél-Korea-Algéria: 2:4
Szász Péter
mfor.hu