Az ügylet értékét az adja, hogy az amerikai vállalatnak fontos fejlesztései vannak kórházi fertőzések elleni, széles spektrumú antibiotikumokból.
A Novartis igyekszik több lábon állni - utángyártott (generikus) szerekből második helyezett a világon az izraeli Teva mögött -, s nagy jövőt lát a fertőző betegségek elleni szerekben és oltóanyagokban.
A nagy gyógyszergyárak az utóbbi időben általában rákaptak a sokáig elhanyagolt oltóanyagokra, mert az új technológiák és a nemzetközi járványfélelmek jövedelmezővé teszik ezeket a szereket, segítenek az utángyártókkal vívott piaci versenyben. A múlt évtizedben a nagy kutatási-fejlesztési és termelési költségek és a még viszonylag alacsony árak csökkentették az oltóanyagok népszerűségét a gyógyszergyárak körében.
A Novartis maga tavaly júniusban megkapta az EU jóváhagyását egy új influenzaellenes vakcinájára.
2006. júniusban a Novartis 305 millió fontért (569 millió dollár) megvette a brit Neu Tec Pharma Plc biotechnológiai fejlesztő és gyártó céget. Ugyancsak 2006. júniusban 507 millió dollárt fizetett egy hepatitisz C elleni hatóanyag jogáért az amerikai Human Genome Sciencesnek. 2006. márciusban hasonló hatóanyag jogát vette meg, 525 millió dollárért, a szintén amerikai Idenix Pharmaceuticalstól.