Az eddig magabiztosan menetelő franciák a foci-vb-n és az mfor.hu gazdasági bajnokságán is gond nélkül vették az akadályokat. Ez talán nem is olyan meglepő, hiszen az Európai Unió harmadik legerősebb gazdaságáról beszélünk. Párizs ugyan a gazdasági válság miatt az elmúlt években megélt nehéz időszakokat, ám úgy tűnik, hogy a tavalyi évben elkezdtek kifele kapaszkodni a gödörből, a GDP-jük már minimálisan növekedni tudott. Sőt, az idei évre egy százalék körüli bővüléssel számolnak. Mindez jól hangzik, azonban az ellenfél ezúttal nem egy szegény latin-amerikai vagy afrikai ország, hanem egy igazi fenevad.
Németország ugyanis Európa elsőszámú gazdasága, amely nem csak nagyságával, de meglepően jó kondíciójával is kitűnik. Míg Franciaországot, vagy a mediterrán államokat megrengette a válság, Berlin meglepően ütésálló volt. A munkaerőpiacán már-már hiány tapasztalható, az infláció egészségesen lassú és növekszik. Igaz, a GDP bővülése nem olyan dinamikus, mint egy fejlődő országé, de stabil. A "kezdőcsapatok alapján" tehát a Nationalelf mindenképpen jobb helyzetből várja a kezdősípszót.
A mérkőzés összefoglalója
Joachim Löw csapata ugyan vért izzadt Algéria ellen, de a gazdasági foci-vb-n a csapatokon nem látszik meg, ha előtte túlóráztak, nincsenek sérültek, a statisztikák önmagukért beszélnek. Így a pénteki összecsapás során nekünk nem kell számításba vennünk, hogy milyen állapotban van Schweinsteiger lába, és Özilnek szárnyakat ad-e a legutóbbi mérkőzésen szerzett gólja.
Ezzel szemben fontos, hogy a vásárlóerő-paritáson mért GDP-t tekintve, ha csak kis különbséggel, de a német meghaladja a franciát. A mérkőzés elején így a fehér-fekete mezesek szerzik az első gólt. A másodiknál már majdnem a gólbírót is igénybe kell venni, de a 0,3 százalékos francia növekedést Berlin fél százalékos GDP bővüléssel tromfolja, így máris 2:0 áll a javukra az eredményjelzőn. A szünet előtt Müllerék újabb találatot visznek be, az egy főre jutó GDP-ben ugyanis ha nem is jelentős összeggel, de felülmúlják a kéket, így az első játékrész végén már hárommal vezetnek a németek.
A második félidő elején a franciák még próbálkoznak, ám az inflációt tekintve hiába közöltek a tavalyi évre 0,9 százalékos pénzromlást, szemben a németek 1,6 százalékos árszintnövekedésével. Mivel a jegybanki hüvelykujjszabály szerint 2-4 százalék közötti infláció teszi olajozottá egy gazdaság működését, ezért a negyedik gólt is nekik ítéltük. A kedveszegett francia csapatnak a végén még a szépítés sem sikerül, sőt a magas munkanélküliségük miatt a gallok még egy gólt beszednek, így 5:0-s eredménnyel hozták le a németek a meccset. Érdekesség, hogy az mfor.hu foci-vb-jén nagyon kevés ennyire sima mérkőzés született, a kiütéses győzelem pedig a francia gazdaság jelentős potenciálja miatt is meglepő.
Mi lehet a pályán?
Hiába kezdtek a németek lehengerlően, és arattak megalázó győzelmet a portugálok ellenében, akkor mintha jóllaktak volna Müllerék, és nehezen tudnának felpörögni. Ezzel szemben a franciák bár könnyebb ellenfeleket kaptak, de továbblépni is némileg egyszerűbben tudtak. Ráadásul a középpályájukon Paul Pogba bebizonyította, hogy miért próbálják a legnagyobb csapatok megszerezni a Juventustól. Ha a Transfermarkt adatait nézzük, akkor viszont a németeknek áll a zászló, hiszen összességében a piaci becslések alapján nagyobb értéket képviselnek. Ja és arról sem szabad megfeledkezni, hogy ha aranyat az utóbbi években nem is tudtak nyerni, de nagyon sokszor igazolódott Gary Lineker aranyköpése, miszerint a futballt 22-en játsszák, és a végén mindig a németek nyernek.
A zöld gyepen Németország 0:1-es eredménnyel továbbjutott az elődöntőbe.
KB
mfor.hu