Mi kellett a sikerhez? Táblázat a korábban díjazott fiatal menedzserekről!
Ha elfogynak a létrafokok...
Takács, aki 2003 óta felel a multinacionális vállalat nyolc régióbeli országban található érdekeltségeiért, úgy látja, még sok teendője akad a svéd társaságnál.
"Egy vezető életében mindig kellenek új célok" - mondta. Számára már nem a céges ranglétrán való feljebbjutás az igazi kihívás, hanem a jelenlegi struktúra megerősítése, újabb gyártóegységek létesítése és fejlesztése.
"Mivel kis ország vagyunk, a magyar menedzsernek -ha eredményes akar lenni - túl kell lépnie a határokon, regionálisan kell szerepet vállalnia. Neki és az országnak is jó, ha itt régiós központok jönnek létre" - mondta. Takács Jánost a rutinszerű munka fárasztja leginkább, szeret új utakon járni, vállalja a kockázatokat és szívesen dolgozik nyomás alatt.
Mi kellett a sikerhez?
Rövid és középtávú céljai Rudas Gábort is cégéhez kötik. "A Klubrádió felfutóban van, ezt a folyamatot tovább szeretném erősíteni" - mondta. Úgy látja, a cég eredményei billenthették a zsűri mérlegét az ő javára. "Tulajdonosi és anyagi biztonság, felkészült műsorkészítői gárda, átgondolt marketingstratégia és egy jó kereskedelmi csoport kell ahhoz, hogy jól menjen a rádió szekere" - emelte ki.
Saját érdemének azt tudja be, hogy "jó kapcsolatteremtő képességgel rendelkezik", ami 135-150 fő irányításánál igen lényeges faktor. "Ha nem gondolnám, hogy szerepem van eredményeinkben, nem vállalnám a feladatot" - tette hozzá.
[ajanlo=1515][igazitas=right/]
Míg Rudast a cég nevezte be a pályázatra, addig Takács nem is tudott arról, hogy részt vesz a megmérettetésen. Úgy látja, hogy a vállalat teljesítménye mellett elsősorban társadalmi szerepvállalásának köszönheti, hogy ő győzött, idén januártól például a Magyar Üzleti Tanács elnökségét is elvállalta. "Az én munkám kevés lett volna a sikerhez, az egész vállalat megdolgozott ezért a díjért" - tette hozzá.
A legnehezebb döntés
A pozitívumok mellett arra is kíváncsiak voltunk, hogy 18 éves vezetési gyakorlata során mi okozta számára a legnagyobb fejtörést. Az 1990-től Magyarországon élő menedzser - bevallása szerint - a legkellemetlenebb szituációba egyik korábbi munkahelyén került, ahol - a fokozott piaci verseny miatt - jól teljesítő kollégákat kellett tömegesen elbocsátania.
A díjakat a MOSZ a budapesti Hotel Marriottba, a január 28-án rendezett Menedzserbálon adja át.
Nagy Vajda Zsuzsa
Menedzsment Fórum