Mint arról az mfor.hu is beszámolt, az AG biztosító 165 millió dollárt készül kifizetni vezetőinek a tavalyi gyászos teljesítmény ellenére, ez azonban koránt sem lesz egyszerű. A társaság ugyanis hiába hivatkozik arra, hogy a korábban megkötött szerződések alapján a cég vezetőinek jár ez a pénz, Obama elnök máris kijelentette, hogy felháborító az eset, és minden rendelkezésére álló eszközt be fog vetni, hogy a menedzsment ne kaphasson semmiféle jutalmat. Az elnök elsősorban etikai, erkölcsi oldalról támadja a céget, mint mondta, azok után, hogy kapzsiságának áldozatává vált, és az "adófizetők kegyelméből" maradt talpon, semmilyen módon nem igazolhatja az összegek jogosságát.
Az elnök dörgedelmeinél sokkal komolyabb súllyal esik ugyanakkor latban az a másik két napvilágot látott nyilatkozat, amelyeket a bónuszok ügyében adtak ki hétfőn este. Az egyik szerint a New York-i államügyészi hivatal fogja megvizsgálni a társaság szerződéseit, vajon a társaság nem sértett-e bármilyen szabályt, amikor a vezetőivel ilyen megállapodást kötött. Ugyan részletes információk csak később várhatók, de néhány szakértő úgy véli, könnyen lehet, hogy az ügyészség találhat olyan kifogást, mely jogilag megkérdőjelezheti a kifizetéseket.
Ha azonban ez nem sikerül, akkor a pénzügyminisztériumnál még mindig elhasalhatnak a jutalmak. Ott azt helyezték kilátásba, hogy felülvizsgálják az AIG-vel kötött megállapodást, és esetlegesen módosítanak néhány pontot a szerződésben, mely kizárja az ilyen összegű bónusz juttatását.
Mint az amerikai kommentárok megjegyzik, ezek után szinte biztos, hogy lesz olyan jogi megoldás, amely megakadályozza a jutalmak célba érését. Továbbá valószínűsíthető, hogy a cégvezetők számára sem ér annyit a kilátásban lévő összeg, hogy mint elsőszámú közellenségek szerepeljenek hónapokig a lapok címoldalán, miközben évekig tartó jogi hercehurcákat kell végigjárniuk. Így még az is elképzelhető, hogy "önként" visszakoznak a papíron nekik járó összegektől.