Majtán János elmondta: az üzem évi 15-18 ezer tonna gumihulladék feldolgozására képes, jelenleg 10 ezer tonna begyűjtésére és feldolgozására van engedélyük.
Ezt a mennyiséget szeretnék a jövőben 15 ezer tonnára felemelni, jelenleg a bővítés környezetvédelmi engedélyezési eljárása folyik.
A tamási gumiőrlő üzemben dán technológia alapján állítanak elő gumihulladékból granulátumot. Majtán János arról számolt be, hogy a piaci tendenciák szerint a jövőben nagyobb igény lesz a termékeikre.
Elsősorban a játszóterekhez használt, esésvédő gumilapok gyártóinak kereslete, és a cég romániai piaca is nőtt. Jelentős keresletbővülést várnak attól, hogy a cégek a társasági adóból leírható támogatást kaphatnak műfüves sportpályák építéséhez, valamint attól, hogy megkezdte a termelést a Mol Zrt. zalaegerszegi gumibitumen-gyártó üzeme, amely szintén felhasználja a hulladékból előállított gumigranulátumot.
494 millió forintos európai uniós támogatással épült üzem idei, 250-400 millió forint közötti árbevétele jövőre a termelés bővülésével arányosan nő - mondta az ügyvezető igazgató.
MTI