A 3G részvényenként 24 dollárt, összesen négy milliárd dollárt adott a világ második legnagyobb gyorsétterem-hálózatáért. Az üzletre már a Burger King igazgatótanácsa is áldását adta, közölte a társaság csütörtökön.
Brazil befektetők kezében
A Financial Times Deutschland szerint a New York-i székhelyű pénzügyi befektető mögött vagyonos brazilok állnak. Alex Behring, a 3G képviselője annyit közölt, hogy egy kultikus márkát sikerült megszerezniük. A csoport állítólag az idei év végéig szeretné lezárni a tranzakciót.
A Burger King eladásáról már szerdán reppentek fel hírek, amelyek után a cég részvényárfolyama 15 százalékkal emelkedett, a csütörtöki hivatalos bejelentés után pedig további 24 százalékos ugrást produkált a papír.
A gyorsétteremláncot jobban megviselte a válság, mint vetélytársait, jövedelmezősége romlott: nyeresége a legutóbbi negyedévben hatodával csökkent, miközben a nagy rivális McDonald’s 12 százalékos pluszt ért el.
Magyar egységek: növekvő forgalom, csökkenő nyereség
Itthon relatív jól tartotta magát a Burger King 2009-ben. A hazai éttermeit üzemeltető Fusion Zrt. árbevétele átlépte a hatmilliárd forintot, ami 2008-hoz képest 3,5, 2007-hez viszonyítva pedig húsz százalékos növekedést jelent.
Az adózott eredmény viszont zuhant - tavaly 124 millió forintot tehetett zsebre a cég a 2008-as 297 millió forint után, derül ki a társaság beszámolójából.