3p

Ma nyitja első budapesti egységét az Engel & Völkers, az egyik legismertebb európai ingatlanközvetítő lánc. A kizárólag luxussal foglalkozó hálózat további hazai és térségbeli terjeszkedésre készül, írja a Világgazdaság.

A néhány hete Szombathelyen működő első magyarországi iroda után az Engel & Völkers ma megnyitja első fővárosi főhadiszállását. A budai Krisztina Plaza földszintjén kialakított irodában kizárólag luxusingatlanokat, főleg lakásokat, villákat, nyaralókat közvetítenek. A bejárathoz közel egy hatalmas falon a világ legdrágább ingatlanjai sorakoznak fotókon: a legtöbbet egy villáért kérnek, közel 10 millió eurót.

Szerződni szándékozó közvetítő társaságokat keres az E&V, amely az idén még Hévízen szeretne megjelenni. Jövőre a cég 10-12 irodát nyithat Magyarországon, emellett Csehországban, Szlovéniában, Horvátországban és Romániában is terjeszkedni fog. A bővítést azért innen irányítják, mert az itteni cég kapta meg az anyavállalattól a Master Licence Partner fokozatot.

A 103 partnercéggel működő, 1977-ben elindított hálózat eddig jobbára a német nyelvterületen vetette meg a lábát, de az elmúlt öt évben a spanyolországi Marbellán, a dél-afrikai Fokvárosban, Dubaiban és a floridai Naplesben is megtelepedett. A német nyelvterületen kívüli európai országokban eddig húsz közvetítővel áll kapcsolatban.

A hálózat tagjainak többsége lakóingatlanok adásvételével és finanszírozással foglalkozik, de néhány német és más európai irodában kereskedelmi létesítmények is szerepelnek a palettán. Legutóbb Catherine Zeta-Jones és Claudia Schiffer is az Engel & Völkersen keresztül értékesítette luxusingatlanját.

Az E&V 2003-ig stratégiai együttműködést folytatott a Sotheby's cég ingatlanos leányvállalatával. Két éve azonban a másik nagy brit aukciósház, a Christie's hasonló cégével kötöttek egyezményt.

Az ingatlanügynökség ma több mint 170 irodát működtet, 12 ügynöksége ipari ingatlanok értékesítésével is foglalkozik. A luxusingatlanos részpiacra szakosodott, világszínvonalú szolgáltatást nyújtó, nemzetközi információkhoz is hozzáférő ügynökségi hálózat még nincs a magyar piacon. A közelmúlt egyik ilyen nagy projektje volt a berlini Sony Center hasznosítása. Az ilyen típusú - sok száz millió euró vagy ennél is nagyobb értékű - projektekre külön üzletág szakosodott a cégen belül.

Magyarországon az a legnagyobb probléma, hogy az ingatlanpiaci forgalom mindössze 10-12 százaléka zajlik ügynökségeken keresztül, míg a németeknél ez az arány 40, Londonban pedig 90 százalék. A profi ügynökségi hálózat, a profi kiszolgálás nyilván itthon is nagyobb piaci mozgást gerjeszt majd, írja a Világgazdaság.

Kapcsolódó anyagok:
Visszatért a Váci utca presztízse
Ingatlanhitelek: becsapós lehet az akciós ajánlat
Kinőtték a pestiek a kopott garzonokat

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!