Ezt Dragomir Sztojnev bolgár gazdasági és energiaügyi miniszter mondta, hozzátéve: osztalékfizetés csak 2018 után lesz. Az osztalék 20 százalékát a bolgár energiaholding kapja, a fennmaradó részt pedig annak az adósságnak a visszafizetésére fordítja Szófia, amit a Gazprom orosz gázipari cégtől kapott vezetéképítésre. A Gazprom 22 évre nyújtotta a hitelt.
Alekszej Miller, a Gazprom vezérigazgatója a napokban azt mondta, hogy az építési, illetve előkészítő munkák szigorúan a terveknek megfelelően haladnak Bulgáriában, Magyarországon és Szerbiában. A Gazprom-vezér azt mondta, hogy 2015 végén a bolgár szakasz egyik vezetékét már gázzal töltik fel.
A Déli Áramlat építése 2012 végén kezdődött. A vezeték Bulgária fekete-tengeri partjától Szerbián, Magyarországon és Szlovákián keresztül vezet Ausztriáig. A tenger alatt négy, egymás mellett futó ág lesz.
A Déli Áramlat több mint 930 kilométer hosszan a Fekete-tenger alatt, majd a szárazföldön körülbelül 1450 kilométer hosszan halad. A projekt a tervek szerint 2018-ra éri el teljes kapacitását, évi 63 milliárd köbmétert.
MTI