"Az egyensúlyából kibillent költségvetés helyzete megoldódóban van, ugyanakkor a gazdaság felpörgetése még feladat" - mondta.
A klímaváltozás elleni harc fontosságának felismerése miatt a zöldipar és a környezetvédelmi témájú kutatás-fejlesztés világszerte dinamikus fejlődésnek indult, és egyre lendületesebb bővüléssel kecsegtet - mondta a miniszter, hozzáfűzve, hogy a magyar gazdaságot, a tudomány szereplőit ezért a környezetvédelmi technológiák és szolgáltatások felé kell orientálni.
Fodor Gábor az MTI-nek kifejtette: főként a megújuló energiaforrások fejlesztésével, tervezésével, a takarékosabb energiagazdálkodással, továbbá a szennyvízkezeléssel foglalkozó vállalkozások vannak "sikerre ítélve".
A miniszter fontosnak nevezte, hogy ezekben az ágazatokban a kis- és közepes vállalkozások jól érvényesülhetnek a nagyvállalkozások mellett. A jövőben egyre kevésbé lesz kereslet gigantikus megoldásokra, inkább helyi, kis projektekre lesz szükség - tette hozzá.
Példaként említette a kis kapacitású biomassza-kazánokat, amelyek alkalmazása környezetvédelmi megfontolásokból előnyösebb, mint nagy erőművek fatüzelésű blokkjaira alapozott energiaellátás.
Fodor Gábor a zöld iparág és közvetve a magyar gazdaság fellendítéséhez elengedhetetlennek tartja, hogy a politikai életben legalább a környezetvédelem ügyét tekintve közmegegyezés legyen.
A miniszter szerint akármilyen viszályok lehetnek a pártok között az értékrend különbözősége miatt, úgy tűnik, hogy a környezetvédelem szerencsére olyan terület, ahol általában közös nevezőre jut a politikai élet.