2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Société Générale (SocGen) és a Crédit Agricole (CA) francia bankok előzetes megállapodást kötöttek befektetési banki részlegeik egybeolvasztásáról, amelynek révén a világ vezető tíz nagybankjának egyike jöhet létre.

A két pénzintézet hétfői közlése szerint az új cég 70 százalékban a CA, 30 százalékban a SocGen tulajdonába kerül. Az új közös egység - 2008 szeptember végi évi adatok szerint - 638 milliárd eurónyi vagyont kezel majd, forgalma 1,8 milliárd eurót ér el, működési eredménye pedig 900 millió euró.

A két nagybank szerint a közösen kezelendő vagyon értéke alapján a negyedik legnagyobb európai befektetési bank, világméretekben pedig a kilencedik legnagyobb bank jöhet létre. Az új közös cég a világ 37 országában 50 millió ügyféllel rendelkezik, ebből 35 millióval Franciaországban.

A fúzió révén jelentős növekedési többletet várnak főként Kínában, Indiában és Dél-Koreában, továbbá évente 120 millió eurós költségmegtakarítást remélnek a következő három évben.

A SocGen/Agricole egyesülés a pénzügyi szektor konszolidációs törekvésének legújabb példája. A szektort megrázták a globális pénzügyi válság következtében elszenvedett veszteségek, a hitelezések befagyása, a pénzek kivonása.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!