1p

Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság?
Tartogat még meglepetéseket Trump?
Ki profitálhat Gyurcsány Ferenc távozásából?

Online Klasszis Klub élőben Lengyel Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves politológust, közgazdászt!

2025. május 20. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Engedélyezte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Magyar Telekomnak (MT), hogy felvásárolja az integrált kórházi informatikai szolgáltatásokat kínáló ISH Informatika Kft.-t.

Papp István, az MT vezérigazgató-helyettese szerdán Budapesten sajtótájékoztatón elmondta, az informatikai cég december elsejétől az MT portfólióját erősíti.

A társasághoz tartozó vállalati szolgáltatások üzletága, a T-Systems vezetője kifejtette: a társaság még májusban jelentette be, hogy 2,9 milliárd forintért megvásárolta az informatikai céget, amiből levonják a tranzakció zárásának időpontjában fennálló nettó adósságállományt.

Kiemelte: a felvásárlás után a cég független jogi személyként a T-Systems-en belül az alkalmazásokért felelős leányvállalat, az IQSYS Zrt. alá rendelten működik tovább, amelynek fő profilja az informatikai megoldások kidolgozása, megvalósítása, üzemeltetése és a rendszerintegráció.

A Magyar Telekom korábbi közlése szerint a 60 százalékos piaci részesedéssel rendelkező ISH árbevétele 2008-ban megközelítette a 2,9 milliárd forintot, kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti nyeresége (EBITDA) pedig 1 milliárd forint volt.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!