3p

A G-csoport utolsó csoportköréhez érkeztünk, és ezúttal a valóság és az mfor.hu gazdasági vb-je meglehetősen nagy átfedést mutat.

A G-csoportban még semmi sem dőlt el, valójában pedig minden. Jelenleg Németország és USA vezeti a csoportot Brazíliában és itt nálunk is, az egyik meccset pont ők játsszák le. Éppen ezért is tartanak sokan attól, hogy megdöntik a futball zéró összegű játszma elvét, és döntetlenre fogják kihozni kettejük párharcát. A nyilatkozatok ugyan ezt határozottan cáfolják, nemsokára kiderül, mi történik majd a pályán. Abban az esetben egyébként ha tényleg döntetlent játszik egymással a német és az amerikai válogatott, akkor hiába szórják meg gólokkal a portugálok Ghánát, esélyük sincs a továbbjutásra. Ha viszont Amerika kikap, Ronaldóék pedig sok góllal nyernek, nem kell búcsúzni a válogatottól. Ugyanilyen feltételek esetén tudna Ghána is továbblépni.

Az mfor.hu gazdasági vb-jén sem sokkal másabb a helyzet, hiszen USA és Németország gyakorlatilag már továbbjutott, így esetünkben ez a harmadik kör a csoportmeccsek levezetéseként, edzőmeccsként szolgál a G-csoport válogatottai számára.

Németország, mint Európa legnagyobb gazdasága és az Egyesült Amerikai Államok, mint a világ legnagyobb gazdasága nem meglepő módon könnyedén verték ellenfeleiket az eddigi meccseiken. De egymással nem bírtak el.

Míg ugyanis az amerikai válogatott a vásárlóerő-paritáson számolt GDP-vel, a gazdaság tavalyi növekedésével és az egy főre jutó GDP-vel szerez gólt és jókora előnyt a németek ellen, az ellenfélnek is van ütőkártya a kezében. A munkanélküliség ugyanis jóval kedvezőbb Németországban, az inflációval pedig épp csak begurul a labda az "amcsik" hálójába.

Rendszeres olvasóink számára talán elírásnak tűnhet, hogy a magasabb inflációval a németek rúgják a gólt, holott az jellemzően akkor jó, ha alacsonyabb az értéke. Mivel ebben az esetben csak egy hajszálnyi különbség van a két érték között, azt vettük figyelembe, melyik áll közelebb az Európai Központi Bank, illetve a Fed által (korábban) meghatározott 2 százalékos célhoz. Így pedig a németeké a pont.

A csoportkörök végéhez érve pedig érdemes kicsit nagyobb figyelmet szentelni a válogatottak csapatértékének is, mely alapján Németország ki tud egyenlíteni, hiszen a vb-résztvevők körében a második legértékesebb gárdával indult csatába. Azaz tízszer többet ér, mint az amerikai nemzeti tizenegy.

A csoport második mérkőzése már kevesebb izgalmakat tartogat nálunk, hiszen szinte sima győzelmet aratnak Ronaldóék Ghána felett. A vásárlóerő-paritáson számolt GDP, az egy főre jutó GDP és  az inflációval három gólt szerez a portugál válogatott, amivel Ghána alacsonyabb munkanélküliségével és a magasabb gazdasági növekedési ütemével tud szépíteni. A végeredmény 3:2 Portugália javára, ami nálunk nem elég ahhoz, hogy Ronaldóék továbbjussanak a csoportból.

    A zöld gyepen az eredmény:
    USA - Németország 0:1
    Portugália - Ghána 2:1

    A G-csoport továbbjutói így:
    Németország és Ghána

SzS. (A cikk szerzője bevallottan portugál-szimpatizáns, és nem CR miatt!)
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!