1p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A továbbra is Gaskó által elnökölt Liga kongresszusán bejelentették, hogy országos népszavazást kezdeményeznek a 62 éves nyugdíjkorhatár visszaállításáért.

Újra Gaskó Istvánt választották elnökké a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligájának (Liga) csütörtökön kezdődött kongresszusán - írja a Népszava pénteki számában.

A tanácskozáson döntöttek arról is, hogy Cser Ágnes, Gál Rezső és Pongó Géza a jövőben társelnök lesz a Ligában.

A lap szerint a kongresszuson bírálták a kormány több intézkedését, egyebek között a nyugdíjrendszer megváltoztatását, és bejelentették: országos népszavazást kezdeményeznek arról, hogy ismét 62 év legyen a nyugdíjkorhatár.

Az MTI kérdésére Gaskó István elmondta, hogy a népszavazásra várhatóan a jövő év végén, vagy 2011 elején kerül sor, de az időpontot befolyásolja, hogy a kezdeményezés az Alkotmánybíróság elé kerül-e.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!