Japán és Görögország párharca az európai csapat csúfos vereségével zárul, hiszen nincs olyan mutató, amellyel a gazdaságilag megtépázott ország fel tudná venni a versenyt a high-tech ipar által húzott ázsiai országgal.
Az első gólt a vásárlóerő-paritáson mért GDP közel 18-szoros különbsége hozza meg. Bár Japánban nagyságrendekkel többen élnek, az óriási különbséget még ez sem tudja lefaragni, amikor az egy főre jutó GDP-adatot nézzük. A 37 ezer dollár bizony könnyen győzedelmeskedik a 23,6 ezer felett, így még alig telt el negyed óra a meccsből, máris két ponttal vezetnek a Japánok.
Nem is tudjuk, hogy Görögország hogy képzelte ezt a vb-t, hiszen a 3,8 százalékos gazdasági visszaesés nem igazán erősíti a csapatot. Japán ezzel szemben 2 százalékkal erősödött, így nem kérdés a 3-0-s állás a félidő végén.
A görög recesszió egyik legkellemetlenebb következménye a mindent elborító munkanélküliség, amely tavaly 27,9 százalékon állt, szemben a japán 4,1-el. Ilyen mutatók mellett a labda úgy repül be a hellén kapuba, hogy a kapusnak még rámozdulni sincs ideje.
A japán gazdaság már hosszú ideje küzd a deflációval, mivel azonban a CIA Factbook adatai szerint tavaly az ország árai 0,2 százalékkal nőttek, ezt a pontot is ők kapják. Görögországban ugyanis 0,8 százalékkal csökkentek az árak, amely visszafogja a fogyasztást. A bíró nem látja értelmét a hosszabbításnak, hiszen a görögök ezen a meccsen nem rúghattak labdába. Kár, mert a csapatértékek alapján egy kiegyenlített, izgalmas játékot is láthattunk,volna, de hát a gazdasági adatok makacs dolgok.
A zöld gyepen Japán-Görögország 0:0
Szász Péter
mfor.hu