A cégekben nemcsak kisebb részesedések, hanem többmilliárdos, sőt több százmilliárdos vagyonelemek is akadnak. A legnagyobb falat a Richter Gedeon Nyrt. 25 százalékos részvénypakettjének eladása lehet, amely az aktuális kurzustól függően 150–200 milliárd forint között kelhet el.
Nem kis bevételt hozhat az MNV-nek a Földhitel- és Jelzálogbank Nyrt.-ben meglévő szavazatelsőbbségi részvények eladása sem, illetve az OTP Bank Nyrt.-ben lévő tulajdonrész, ezek értéke szintén több milliárd forintra tehető.
Néhány kisebb, de még mindig milliárdos értékű cég is akad a portfólióban, így olyan impozáns nevek, mint a Herendi Porcelánmanufaktúra, amelyben a saját tőke állami része tavalyi adatok szerint 1,7 milliárd forint, s a Nemzeti Tankönyvkiadó 25 százaléka is több mint 600 millió forinton volt nyilvántartva. El kell majd adni a Balatoni Hajózási Zrt.-ben és a Balatoni Halászati Zrt.-ben lévő milliárdos, illetve néhány százmilliós pakettet is.
Az MNV a napokban írta ki az első nagyobb cégértékesítési árverési pályázatát. Ebben többnyire egy-két részvényre vagy néhány százalékos tulajdonrészre szóló ajánlatok szerepelnek, így a gáz- és áramszolgáltatók vagy erőművek esetében. A meghirdetett 36 cég résztulajdonának együttes kikiáltási ára több mint 254 millió forint. Ebből három vállalat esetében az MNV nem kisebbségi, hanem többségi részesedést értékesítene, ez adja a kikiáltási ár több mint 90 százalékát, számol be a Világgazdaság.