A Zöld Iroda Versenybe bekapcsolódó 24 szervezetnek február és március hónap állt rendelkezésére, hogy irodájukat környezeti szempontok szerint alakítsák át. „A versenyzők közül azért emeltük ki az ALCOA-t, az Ecm Eco Monitoring Kft-t és a Környezetünkért Közalapítványt, mert alaposan felmérték környezeti hatásaikat, kitűnő belső kommunikációs kampányt folytattak, ötletes és jelentős környezeti javulást ígérő irodai környezetvédelmi programot dolgoztak ki.” – mondta Vályi Zsuzsa, a program vezetője.
A nagyvállalati kategória győztesének, a székesfehérvári ALCOA-KÖFÉM EHS igazgatóságának munkatársai akciótervben rögzítették a teendőket, folyamatosan informálták a dolgozókat, képzést szerveztek számukra, bevezették a szelektív hulladékgyűjtést, módosították a beszerzési irányelveket, így a termékek vásárlásánál a környezetvédelem is bekerült a főbb szempontok közé.
Nagyvállalati kategóriában második helyezett lett a Coca-Cola Beverages Magyarország Kft. dunaharaszti központja, ahol egyebek közt a természetes fényt áteresztő tetőablakok beépítésével csökkentik az energiafelhasználást, az irodabútoroknál pedig előírták a fenntartható erdőgazdálkodásból származó anyagok használatát.
A kisvállalati kategória első helyezettje az Ecm Eco Monitoring Kft, melynek dolgozói az Ökotérképezés módszerével feltárták a kritikus területeket, áttértek a környezetbarát tisztítószerek és az újrahasznosított papír használatára, növényeket vásároltak, a fűtés és az elektronikai eszközök szabályozásával energiát takarítottak meg.
A pécsi Környezetünkért Közalapítvány, a civil és közintézmény kategória nyertese évek óta zöld irodaként működik, de a verseny jó alkalom volt arra, hogy felülvizsgálják és rendszerezzék a teendőket.
A legjobb akcióterv kidolgozásáért különdíjat kapott a Lear Corporation, a kis anyagi ráfordítással a legjobb zöld irodát kialakító Felsőtárkányi Önkormányzat, az SZ+C Stúdió pedig a "legemberbarátabb" iroda címet nyerte le.
A szervezők a versennyel azt kívánják elérni, hogy minél több vállalkozás megbizonyosodjon a környezetbarát iroda gazdasági teljesítményre gyakorolt pozitív hatásairól.
Az energiatakarékos és intelligens irodatechnikai berendezések megválasztásával, a papír-, energia- és vízfelhasználás optimalizálásával, az irodaszerek, takarítószerek beszerzésénél környezetvédelmi szempontok figyelembevételével és az irodabútorok gondos kiválasztásával nemcsak az alkalmazottak munkavégzési hatékonysága növelhető, de jelentős pénzügyi megtakarításokat is elérhetnek a szervezetek. A szervezők a versennyel azt kívánják elérni, hogy minél több vállalkozás megbizonyosodjon a környezetbarát iroda gazdasági teljesítményre gyakorolt pozitív hatásairól.