2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Új képzési formákkal, szolgáltatásokkal és a foglalkoztatás pénzügyi támogatásával másfél ezer halmozottan hátrányos helyzetű álláskereső munkaerőpiacra juttatását segíti elő a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ több mint kétmilliárd forint európai uniós támogatással induló foglalkoztatási programja - mondta Kiss Ambrus regionális főigazgató a program zalaegerszegi nyitórendezvényén.

A regionális főigazgató elmondta, hogy nagy a kereslet a munkaerőpiacon, ugyanakkor viszont az Európai Unió országai közül hazánkban a legalacsonyabb a foglalkoztatottak száma. A foglalkoztatás nélküliek nagy része inaktív: nem munkanélküli, és nem álláskereső.

A nehezen foglalkoztatható rétegek helyzetén külön program kidolgozásával lehet változtatni, és az a követelmény, hogy a programba bevont emberek 30 százaléka tartósan megmaradjon a munkaerőpiacon - azon a rétegek esetében is, ahol a foglakoztatás eddig alacsony szintű és ritka volt. A legérintettebb csoportok az alacsony iskolai végzettségűek: a 25 év alatti pályakezdők, az 50 év felettiek, valamint a GYES-ről, GYED-ről és beteggondozásból visszatérő nők.

Kiss Ambrus szerint a szakképzetlen pályakezdők aránya megegyezik a munkaképes korú szakképzett-szakképzetlenek arányával. Az iskolából kikerülő fiatalok 40 százaléka szakképzetlen, a képzettek jelentős része viszont olyan szakképzettséget szerez, amire a munkaerőpiacnak nincs szüksége. A döntéshozók és a pályaválasztás előtt állók figyelmen kívül hagyták a munkaerőpiac jelzéseit, ezért az iskolából kikerültek nagy része a piaci munkaerőhiány ellenére sem tud elhelyezkedni.

Hazánkban az uniós átlag alatt van a műszaki és természettudományos középfokú és felsőfokú végzettségűek aránya, ugyanakkor a szükségesnél több a humán végzettségűeké.

A nyugat-dunántúli régióban erős a gépipar, az elektronikai ipar, évi 8-10 százalékkal növekedett a feldolgozóipar. Az építőiparban a következő hónapokban az európai uniós fejlesztések miatt sok megrendelés várható, de mivel kevés az építőipari szakmunkás, ezért fennáll annak a veszélye, hogy nem magyarországi vállalkozók kapják majd meg a megbízásokat. Ezekben az ágazatokban szakmunkásokra, mérnökökre és technikusokra van szükség és nem betanított munkásokra - jegyezte meg a főigazgató.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!