Nem téved az, aki ilyenkor keresgél, hiszen akár 30 százalékot is spórolhat, ha most lefoglalja a nyaralását. A jó hír az, hogy minden kedvezmény igénybe vehető az online foglalások esetében is, tehát érdemes meglátogatnunk a nagy gyűjtő portálokat, amelyeket több ezer lehetőséget kínálva biztosítják a kedvező árakat. Ilyen oldalak többek között a www.startutazas.hu, www.vilaglato.hu, www.lastminuteutak.hu.
A tavalyi évhez képest nincs nagy változás a legkedveltebb úti célok között. Továbbra is Görögország adta az értékesítés 45 százalékát. Az utazók számát tekintve Görögország, Bulgária és Törökország a sorrend, ugyanakkor érdekességnek számít, hogy egyelőre nem indultak el a Horvátországba és Olaszországban irányuló nyári foglalások.
Bulgária immár két-három éve jelentős publicitást kap. A fokozott érdeklődés tavaly érződött először a korai eladásokban, az idei évre Bulgária valóságos reneszánszát (17 százalék) mutatják a kereskedelmi adatok. (Tavaly, hasonló időszakban bulgáriai értékesítés aránya alig 5 százalék volt). A Fekete-tenger partján az elmúlt néhány évben főleg francia és angol befektetők számottevő, és kiváló minőségű infrastruktúrát alakítottak ki, a görögországihoz hasonló áron.
A családok körében a legkedveltebb célterületek az említett Görögország, Bulgária és Törökország, míg Spanyolországot és Ciprust jellemzően a párban utazók választják. Nem véletlenül, éppen Spanyolország és Ciprus az a két nyaralóhely, ahol a legnagyobb összeget költjük külföldi nyári nyaralásaink során.
Amennyiben számításba vesszünk minden, az odautazással és ott-tartózkodással kapcsolatos költséget (utazási költségeket, transzfereket, biztosításokat, étkezést, az adókat és kötelező díjakat), jelenleg Tunézia bizonyul a legolcsóbbnak. Nyáron a tunéziai nyaralás minden költségével együtt naponta 14 600 forintból kihozható 4 csillagos szállodában. Összehasonlításul a horvátországi apartmanok viszonylag alacsony szállásdíja mellett is nehezen szorítható 16 200 forint alá a teljes tartózkodás napi költsége.
Szembeötlő ugyanakkor, hogy az egy fő esetén az előfoglalási időszakban nyaralásra költött összeg drasztikusan csökken a korábbi évekhez képest, míg 2006-ban 113 200 forint, 2007-ben 114 500 forint volt, az idénre az összeg 11 százalékos csökkenéssel 102 400 forintot mutat.