Az egyetemi beiratkozási időszakot kihasználva a Pannon nem reprezentatív felmérést végzett a Budapesti Műszaki és Közgazdaságtudományi Egyetem Kármán Tódor Kollégiumával, a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karával és a Debreceni Egyetemmel együttműködve.
A megkérdezett diákok szerint a munkahely kiválasztásánál legfontosabb szempont a versenyképes jövedelem, ezt követi az egészséges munkakörnyezet és a szakmai tapasztalatszerzés. A műszaki felsőoktatásban tanuló egyetemisták szívesebben dolgoznának személyes időbeosztással, és preferálják az irodán kívüli, mobil munkavégzést is.
Az egyetemisták munkahelyválasztásában a juttatási csomag, a lakóhelyhez való közelség és a munkahely stabilitása fontosságban megelőzi a vállalat nemzetközi hátterét, vagy termékei és szolgáltatásai profilját - derül ki az adatokból.
A hallgatók a kedvezményes fogyasztást ösztönző juttatások iránt kevésbé, a pénzben kifejezhető ajánlatok felé viszont annál inkább nyitottak, így a béren kívüli juttatások közül az élet-, baleset- és egészségbiztosítási csomagok és a szolgálati mobil, valamint az étkezési támogatás kelti fel legjobban érdeklődésüket, amikor munkahelyet választanak.
A negyedik és ötödik helyen a felsőoktatási és angol tanulmányi támogatás, valamint az egészségügyi és orvosi szolgáltatások magánklinikán történő igénybevétele szerepelt. Kevesen fejezték ki igényüket az ingyenes banki szolgáltatások, vagy a vásárlási kedvezmények és a sportolási lehetőségek iránt, áll a társaság közleményében.