A karrierépítés alapja, hogy konkrét elképzelésünk legyen az ideális munkakörről, vagyis a három M-ről, ahogy Pintér Zsolt nevezi. A három M: a munkatartalom, a munkafeltételek és a munkabér. Ehhez az embernek ismernie kell a belső erőforrásait, vagyis a gyenge pontjait és az erősségeit is. Amennyiben ez megvan, és megtaláltuk a megfelelő potenciális álláshelyet, akkor a következő lépés a sikeres szakmai önéletrajz megírása.
A karrierszakértő szerint a jól megírt életrajz nagyon fontos, ugyanis egy önéletrajznak 12 másodperce van, hogy a munkáltató figyelmét felhívja a jelentkezőre. Ha a CV-nk nem elég impresszív, a felvételi beszélgetésig sem jut el az ember. A felvételi interjún pedig minden eldől. Ezért fel kell előre készülni a kérdésekre, figyelni kell arra is, hogyan öltözik fel a jelentkező. A sikeres karrierépítésre tehát tudatosan készülni kell, átgondoltan felépített stratégia mentén haladva lehetünk sikeresek.
Karrierépítés tudatosan
Mindenki kényelmes állást szeretne, magas fizetéssel, sajnos ez azonban sokszor csak álom marad. Mégis lehet tenni valamit mindazért, hogy ezeket a céljainkat elérjük?