Sokszor a nagy nemzetközi cégek is az alapján választják ki az újabb terjeszkedésük irányát, hogy hol találnak képzett munkaerőt tevékenységükhöz. Különösen igaz ez például a pénzügyi cégeknél, a kreativitást igénylő iparágaknál és a technológiai szektornál. Éppen ezért érdeke Nagy-Britanniának, hogy magához vonzza a képzett munkaerőt, mert így a befektetések is nagyobb valószínűséggel áramlanak az országba.
"A globális vállalatok egyre több globális munkaerőt igényelnek a fejlődéshez. Nagy-Britannia számára a legnagyobb lehetőséget abban rejti a globalizáció, hogy magához vonzza a képzett munkaerőt a világ minden tájáról. A globalizálódó világban egyre nagyobb szerepe lesz a nyelvtudásnak és a nemzetközi gyakorlatnak. Nagy-Britanniának fel kell vennie a versenyt az Egyesült Államokkal és Ausztráliával, hogz vonzó legyen a képzett munkaerő számára" - olvasható Katerina Rüdiger legújabb tanulmányában.
A szakemberek szerint a megoldás az lenne, ha a politikusok kedvezményekkel ösztönöznék a képzett dolgozók bevándorlását. A kimutatások szerint ebből a szempontból gondban van Nagy-Britannia: 2005 óta mindössze 167 ezer képzett dolgozó vándorolt be.
A tanulmány szerint szinte minden fejlett ország küzd azzal a kettősséggel, hogy valamilyen módon magához csalogassa a képzett munkaerőt, közben viszont ne nyissa meg a határokat mindenki számára.