3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az informatikai alapú intelligens közlekedési rendszerek bevezetésével 30 százalékkal csökkenthető a balesetek száma, miközben a torlódások megelőzésével jelentős összeg megtakarítható.

Rátkai Péter, a Getronics Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója kedden Budapesten sajtótájékoztatón elmondta, a technológia ma már lehetővé teszi, hogy a közlekedőket rákényszerítsék a szabályok betartására, s ezzel jelentősen csökkentsék például a belesetek számát és súlyosságát, s az ezzel kapcsolatos kiadásokat.

A forgalomszabályozás segít abban is, hogy összehangolják a személy- és teherforgalmat, s a hatékonyság javításával növeljék az állampolgári elégedettséget is.

A vállalat egy évtizede foglalkozik közlekedésinformatikai megoldások tervezésével és kivitelezésével. Azóta több mint 20 jelentős, országos lefedettségű közlekedési informatikai rendszert épített ki, így például 2001-ben az elektronikus útdíj-ellenőrzési rendszert.

Ezen kívül több mint 400 kilométer autópálya-szakaszon kiépítette az üzemi hírközlő rendszert, az M0-ás autóút torlódásjelző rendszerét, illetve kiépítette a változtatható jelzésképű tábla rendszert a magyar gyorsforgalmi utakon.

Az intelligens közlekedési rendszer (Intelligent Transportation System - ITS) a távközlési elektronikai és információtechnológiai eszközök, folyamatok integrációja a közlekedésmérnöki feladatokkal. Az ITS rendszerek egyik alapvető célja a forgalomszabályozás amivel megelőzi a torlódásokat vagy a baleseteket.

Rátkai Péter úgy vélte, az intelligens rendszerek bevezetéséhez, például sebességmérő és forgalomszámláló kamerák kihelyezéséhez alapvetően politikai döntés kell, mivel a jogkövető magatartás mellett kiálló csendes többség kevésbé hallatja az ilyen ügyekben a hangját.

A holland KPN-nek két vállalata működik a magyar piacon, a belföldi cégeknek infokommunikációs szolgáltatásokat nyújtó Getronics Magyarország Kft. és az EMEA Távolsági Szolgáltató Zrt., amely 12 nyelven nyújt a nap 24 órájában infokommunikációs üzemeltetési támogatást a világon és Európában.

A két vállalat magyarországi bevétele tavaly 14 milliárd forint volt, míg egy évvel korábban 13,5 milliárd forint. Az idén a bevétel várhatóan szintén 14 milliárd forint lesz. A két cég összesen 450 embert foglalkoztat Magyarországon.

Az éves szinten 14,6 milliárd euró árbevételű holland távközlési vállalat 34 ezer embert foglalkoztat világszerte, s alapvetően mobil és vezetékes, valamint Getronics nevű leányvállalatán keresztül informatikai szolgáltatásokat nyújt.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!