Páva Zsolt elmondta, hogy a társaság az általa vállalt fizetési határidő előtt egy héttel fizette ki a 49 százalékos tulajdonrészért és a menedzsmentjogokért járó 230 millió forint még fennmaradó részét, 175 millió forintot.
Az M-B tavaly nyáron kötött szerződést arról, hogy tulajdont szerez a pécsi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt. érdekeltségébe tatozó gyárban. A vételárat félmilliárd forintos tőkejuttatással együtt eredetileg az idén március végéig kellett volna teljesítenie, de a határidő kétszer is módosult, először a hitelfelvételi nehézségek, másodszor a vevő tulajdoni viszonyainak változása miatt: a céget Jászai Gellérttől a KÖZGÉP Zrt. vásárolta meg idén májusban.
A fideszes politikus reményét fejezte ki, hogy a kisebbségi tulajdonos komoly építőipari megrendeléseket adhat a manufaktúrának. Ezzel garantált a Zsolnay hosszú távú és biztos működése, a munkahelyek megőrzése és a gyár értékeinek megtartása.
Pécs korábban azért döntött a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagjának értékesítéséről, mert bár a cég stabilitását azt megelőzően különböző költségcsökkentő intézkedésekkel sikerült megteremteni, az önkormányzat a jövőbeni hatékony működéséhez mindenképpen szükségesnek látta további források bevonását.
A KÖZGÉP az M-B megvásárlásakor azt közölte: menedzsmentje elkötelezett abban, hogy stabil hátteret teremtsen a pécsi gyár működéséhez. Nem csupán pénzügyi befektetőként, hanem teljes szakmai támogatásával vesz részt az új vállalati stratégia megvalósításában.
Hangsúlyozta: értékesnek tartja a Zsolnay gyárban több mint 150 év alatt felhalmozott tudást és tapasztalatot, a porcelángyárat egyedülálló befektetési lehetőségnek is tekinti. Emlékeztetett rá, hogy a Zsolnay márkanév három világhírű találmánnyal is összeforrt: az elefántcsont színű Zsolnay-porcelánnal, az egyedi máztechnikájú eosinnal és a pirogránittal. A porcelángyár kiemelt nemzeti értéket képvisel, termékei hungarikumok.
MTI