2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az éves szinten rendre a tíz százalék közelében mozgó kínai gazdasági növekedés fokozott környezetpusztítással jár: a folyók vizének hetven százaléka erősen szennyezett, a kínai nagyvárosok levegőszennyezettségi mutatói a legrosszabbak között vannak a világon. A 2008-as pekingi olimpia kapcsán a kínai vezetés is környezettudatosabb hozzáállást mutat. Az ország azonban ebben is lát üzletet.

Hétvégi kínai lapjelentések szerint a kínai kormány is bevezetni készül a széndioxid-kibocsátás kereskedelmi rendszerét, és erre 1,33 milliárd jüant (32 milliárd forint) szán. Az biztos, hogy van alapanyag a kereskedelemhez.

A környezetszennyezés nem csak az európai államok, hanem a kínai lakosság körében is elégedetlenséget vált ki - jelentette ki júliusban a kínai környezetvédelmi hatóság (SEPA) vezetője. Csou Seng-hszian bírálta a helyi politikai vezetőket, akik, mint fogalmazott, védelmükbe veszik a folyókat "nyúlós enyvvé" változtató gyárakat.

A kínai kormány igyekszik megzabolázni a szédületes gazdasági növekedés motorjának számító gyárak, bányák és ipartelepek által kibocsátott szennyezést. Ígéretet tett arra, hogy a legnagyobb szennyezők 2006 és 2010 között tíz százalékkal lefaragják a károsanyag-kibocsátás mértékét, de már az első évben - tavaly - elmaradt a csökkentés az arra az évre tervezettől.

Csou Seng-hszian ostorozta a helyi vezetőket, amiért nem szereznek érvényt a kommunista párt és a központi bizottság környezetvédelmi előírásainak.

Sürgette az illetékeseket, hogy tegyenek lakatot azokra a gyárakra, amelyek titkos csővezetékeken szabadulnak meg a melléktermékektől, és követelte azon beruházások leállítását, amelyeket nem kísér környezetvédelmi ellenőrzés.

A Világbank egy tanulmányában azt írta, Kínában évente csaknem félmillió ember halála vezethető vissza a levegő és víz szennyezettségére.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!