A négy szakember (egyik közülük részvényárfolyam-kockázati elemző, három pedig értékesítési menedzser) közeli kolléga volt, mindannyian a Morgan Stanley kiemelt üzleti partnereinek részvénykonstrukcióival foglalkozó részlegén dolgoztak és mindannyian technológiai cégekkel foglalkoztak.
Az esetet először a Wall Street Journal szellőztette meg. A történet szerint a négy duhaj munkatárs még novemberben - miközben egy konferencián vettek részt Arizónában - ellátogattak néhány ügyfelükkel egy helyi sztriptízklubba. A Wall Street-i cég már csak amiatt is nagyon komolyan veszi az ilyen eseteket, mivel két éve 54 millió dollárt kellett fizetnie saját dolgozóinak nemi diszkrimináció miatt. Női alkalmazottai ugyanis beperelték saját munkaadójukat, miután - elmondásuk szerint - tíz évig folyamatosan megjegyzéseknek, fogdosásnak és egyéb megalázó helyzetnek voltak kitéve a cégnél.
A megállapodás keretében 40 millió dollárt juttattak azoknak a nőknek, akik a társaság értékpapírosztályán a zaklatásokat elszenvedték. A Morgan Stanley-nek emellett 12 millió dollárt kellett fizetnie az egyik korábbi munkatársnőjének, akit női mivolta miatt nem léptettek elő. A maradék 2 millió dollárból pedig különböző anti-diszkriminációs programokat és képzéseket finanszíroztak, amivel igyekeztek kikalapálni a cég jó hírén esett csorbát.
Ezek az esetek egyébként nem egyediek a pénzvilágban: a Merril Lynch befektetési bank európai részlegének korábbi vezetője is pert indított nemi diszkrimináció miatt volt munkahelye ellen. Steaphanie Villalba ugyanis szintén csak rövid ideig irányíthatta a cég európai szekcióját, illetve a cégvezetés részéről női mivolta miatt hátrányokat szenvedett el.