2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Sikeresen harcoltak jövedelmük emeléséért a tavaly 182,3 milliárd dollár állami tőkeinjekcióval megmentett AIG Inc. biztosító egyes vezetői.

Kenneth Feinberg, az Obama-adminisztráció fizetésellenőre - akit azzal bíztak meg, hogy kormány segítségére szoruló pénzintézeteknél tartsa kordában a menedzsment béreit és juttatásait - kivételt fog tenni velük, állítólag azért, mert a társaság öt felső vezetője azzal fenyegetőzött, hogy ha nem oldják fel az évi 500 ezer dolláros fizetési limitet, akkor kilépnek a cégtől - szivárogtatták ki a sajtónak az ügyhöz közel álló forrásból. Feinberg irodája tagadja, hogy ez lenne az engedmény oka.

A fizetésellenőr októberben még azt nyilatkozta, hogy az AIG-nél az alapfizetések nem fogják átlépni a félmilliós határt, kivéve néhány nagyon indokolt esetet. A pénzügyminisztérium és a Fed viszont felhívta a figyelmét arra, hogy meg kell találnia az egyensúlyt a jövedelmek korlátozása és a kulcsvezetők megtartása között. A félmilliós limit az évi hétmillió dollárt kereső Robert Benmosche vezérigazgatón kívül mindenkire vonatkozik, ám - bizonyára részben emiatt - több mint ötven felső vezető hagyta el a céget az állami beavatkozás óta. Benmosche a múlt hónapban lemondással fenyegetőzött, mondván: a fizetések korlátozása lehetetlenné teszi a munkatársak megtartását.

Eközben Ben Bernanke, a Federal Reserve elnöke azt ígérte, hogy a Fed nyereséggel fogja zárni ezermilliárd dolláros nagyságrendű pénzkínálat-növelő beavatkozásait. Bernanke nem a kormány bankmentő csomagjáról (TARP) beszélt, amellyel kapcsolatban a várakozások szerint a pénzügyminisztérium hamarosan bejelenti, hogy a 700 milliárd dolláros keretösszegből 200 milliárdot nem remélhet vissza az állam. A Fed ennél többet pumpált a pénzügyi rendszerbe banki és vállalati tartozások vásárlásával - mérlegében jelenleg 2,2 ezer milliárd dollár eszköz szerepel szemben a válság kezdetekor nyilvántartott kevesebb mint 900 milliárddal. A TARP-pal kapcsolatban állítólag még a héten bejelenti Barack Obama elnök, hogy a veszteségen felül visszaérkező összeg egy részét infrastruktúra-fejlesztésre, munkahelyteremtésre és a lakások energiafelhasználásának hatékonyságát javító támogatásokra fordítják, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!