3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A pénzügyi és gazdasági válság megmutatta, hogy a világ képes összefogni a hatás mérsékléséért, és ugyanígy kell tennie a klímaváltozás hatásainak csökkentése érdekében is - mondta Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a megújuló energia és energiahatékonysággal foglalkozó 8. európai inter-parlamentáris tanácskozás pénteki megnyitóján Budapesten.

Megnyitó beszédében a parlament elnöke rövid és hosszú távú erőfeszítéseket sürgetett nemzetközi és nemzeti szinten a klímaváltozás hatásának csökkentésére. Magyar szempontból fontosnak tartotta megjegyezni azt is, hogy az átlaghőmérséklet két Celsius fokos emelkedése a Kárpát-medence klimatikus viszonyai között 3-4 foknak felel meg.

Az EU 2007 márciusában azt a célt állította a tagországok elé, hogy 2020-ig húsz százalékkal mérsékeljék az energiafelhasználást, ugyanilyen arányban csökkentsék az üvegházhatású gázok kibocsátását és érjék el, hogy a megújuló energiaforrások aránya 20 százalékra emelkedjen az energiatermelésben.

Válságok idején ismert reflex, hogy egyes kormányok megváltoztatják a prioritásokat, és hátat fordítanak a másfél évvel ezelőtti vállalásoknak - mondta Mechtild Rothe, az Európai Parlament alelnöke, az Európai Fórum a Megújuló Energiáért (Eufores) elnöke. Hozzátette: a gazdasági válság lehetőség is az energiafogyasztás szerkezetének átalakítására.

A konferencia felszólalói emlékeztettek arra, hogy fontos szakaszába érkezik az Európai Unió megújuló energia-direktívájának tervezete. Az új direktíva várhatóan még az év vége előtt megszületik - mondta Kottász Emese, az Európai Bizottság munkatársa, aki Andris Piebalgs energiaügyi biztos nevében szólalt fel. Az irányelv nem csak célokat fogalmaz meg, hanem a megújuló energia-beruházásokat korlátozó adminisztratív akadályok megszüntetését is kötelezővé teszi.

Christin Lins, az Európai Megújuló Energia Tanács (Erec) főtitkára arra emlékeztetett, hogy az épületek hűtése és fűtése eddig csekély hangsúlyt kapott, pedig Európában az energia mintegy negyven százalékát erre a célra használják.

Ámon Ada, a magyar Energia Klub igazgatója a 2020-ig szóló magyar energiapolitikai koncepciót ismertetve elmondta, hogy ez "direkt megrendelést" ad az atomerőművi fejlesztésre, de nincs ilyen "megrendelés" a megújuló energiát illetően. Jó hírnek nevezte viszont, hogy a térségben jelentős a potenciál a megújuló energiaforrásokban és az energiahatékonyság javításában.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!