2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az informatikai, infokommunikációs-technológiai (ikt) fejlesztési akciótervet dolgozott ki az ágazat szereplőinek közreműködésével a kormány - mondta Varga István gazdasági miniszter.

A Kormány 2009 őszén fogadta el az infokommunikációs szektor iparpolitikai akciótervét, amely az IKT részpiacai közül, a hardver, szoftver és szolgáltatási terület, illetve a távközlési piac adatátvitellel, internettel kapcsolatos részére koncentrál. A terv célja, hogy – a globális folyamatok és a válság hatásainak figyelembe vétele mellett – előmozdítsa a tőke- és tudásintenzív iparágak növekedését, s ezzel a magyar gazdaságban rejlő potenciál kiaknázását segítse elő. "Kevés olyan iparág van, amelynek annyira meghatározó szerepe lenne az élet minden területén, mint az infokommunikációnak. Olyan szektorspecifikus intézkedéseket javaslunk, amelyek alapvetően a mikrogazdasági versenyképességre fókuszálnak" – mondta Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter az itbusiness CLUB budapesti rendezvényét követő sajtótájékoztatón.

Az infokommunikációs technológiák (IKT) fejlesztése, a Lisszaboni Stratégia jegyében, az eltelt időszak egyik kiemelt prioritása volt, mind tagállami, mind európai uniós szinten. Az IKT-szektor hozzájárulása a hazai GDP-hez 2007-ben 10,3 százalék volt. Ennél azonban jóval többet jelent egy ország, így Magyarország fejlődésében is. Multiplikátor jellege kiemelt jelentőséggel bír az ország versenyképessége szempontjából.

A kormány ágazati akcióterve az intézkedéseket három pillér mentén határozta meg. Az első és leglényegesebb gondolat – a valamennyi akciót alátámasztó – oktatás kérdése, a mérnökök és informatikusok számának, képzettségi szintjének emelése. A második pillér olyan vállalkozásfejlesztési és inkubációs programokra fókuszál, amelyeknek köszönhetően IKT-kutatóműhelyek jönnek létre, és segítséget kapnak a már meglévő nyílt forráskódú kompetenciaközpontok is. A harmadik pillér a szektorba érkező befektetések növelését célozza azzal, hogy a tőkebevonást, a tudásigényes, magas hozzáadott értékű munkahelyek létrehozását ösztönzi. A Nemzeti Digitális Közmű koncepciójának támogatásával, és az IKT szoftver- és szolgáltatásexportjának előmozdításával pedig a versenyképesség további javításához járul hozzá.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!