Az átszervezés létszámleépítéssel is jár, de azt egyelőre nem közölték, hogy ez az AXA mintegy 800 magyarországi munkavállalójából hány főt érint. A leginkább érintett terület várhatóan az AXA Magánnyugdíjpénztár lesz, amely a legjelentősebb magyarországi üzletága volt a csoportnak. Az AXA Magánnyugdíjpénztár taglétszáma a tavaly év végi 272 ezerről idén január végére körülbelül 13 ezerre olvadt, miután a kormány kezdeményezésére a nyugdíjcélú megtakarítások nagy része a magánrendszerből az államiba került át.
Az AXA egyelőre megtartja a magánnyugdíjpénztárát, de emellett a vállalat a jövőben a korábbiaktól eltérő üzleti lehetőségek kiaknázásával kíván növekedést elérni Magyarországon. Nyugdíjcélú megtakarítási termékeket továbbra is kínál majd a csoport. Emellett a biztosítási piacon új lehetőségeket kíván feltárni, így az életbiztosítási jelenlétén kívül az AXA Biztosító a közeljövőben nem-életbiztosítási termékekkel is megjelenik majd.
"Miközben átszervezzük tevékenységünket a számos kihívást jelentő nyugdíjpiacon, jövedelmezően növeljük a banki, élet- és egészségbiztosítási jelenlétünket, és az AXA alaptevékenységei közül újabb üzletágak bevezetését kezdeményezzük Magyarországon" - nyilatkozta a közlemény szerint Jacques Maire, az AXA csoport Magyarország vezérigazgatója.
A közlemény idézi Cyrille de Montgolfiert, az AXA Csoport Kelet- és Közép-Európáért felelős vezérigazgatóját is, aki szerint az AXA hosszú távon elkötelezett a magyar piac iránt, és a jelenlegi kedvezőtlen üzleti környezet ellenére bízik az AXA csoport magyarországi jövőjében.
Az AXA csoporthoz Magyarországon az AXA Biztosító Zrt., az AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe, az AXA Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár, az AXA Önkéntes Egészségpénztár, az AXA Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt., az AXA Személyes Pénzügyek Tanácsadó Kft. és az AXA Szolgáltató Kft. tartozik.
MTI