A szavazatot leadó 2443 olvasó közül a legtöbben, szám szerint 697-en azt a választ jelölték be, hogy a magyar sportolók "a lelkibeteg társadalom miatt" nyújtottak összességében gyenge teljesítményt Pekingben. A véleményt nyilvánítók csaknem harmada tehát éles szemmel arra, a hazai médiában nem túl gyakran elhangzó összefüggésre hívta fel a figyelmet, miszerint egy rossz mentális állapotú, motiválatlan, komoly és szerteágazó konfliktusokkal terhelt közösség a sportolóitól sem várhat csodákat.
Igaz, szintén jelentős számban vannak azok, akik szerint a vártnál gyengébb eredményekért elsősorban a sporton belüli erőviszonyok megváltozása tehető felelőssé. Erre utal, hogy a "túl jók az ellenfelek" választ az olvasók negyede (609 szavazat) ikszelte be.
Érdekesség, hogy a legtöbbször végső érvként elhangzó pénzhiányt csak 13 százalék (316 szavazat) hozta fel a rossz szereplés okaként. Még ennél is kevesebben gondolták úgy, hogy a sportolók felkészültségének hiánya vezetett a kudarcokhoz: "a nem bírták idegileg" válasz nyolc, a "nem bírták fizikailag” választ pedig mindössze hét százalékot kapott. Szintén kevés olvasó (nyolc százalék) van azon a véleményen, hogy a balszerencse tehető felelőssé a történtekért.
Mint ismert, a magyar olimpiai csapat három arany, öt ezüst és két bronzérmet szerzett a pekingi játékokon, ami az utóbbi 84 év leggyengébb termésének számít. Ennél kevesebb aranyérmet - kettőt - legutóbb 1924-ben, Párizsból hoztak haza a sportolók. Pozitívum viszont, hogy a magyar férfi vízilabda-válogatott történelmet írt: a sportágon belül egyedülálló módon zsinórban harmadszor lett olimpiai bajnok.
(Egy olvasó csak egy szavazatot adhatott le - a szerk.)
wb
Menedzsment Fórum