2p

Egy brit munkaügyi cég képviselője szerint végetérhet a 21. század elejének nagy bevándorlási hulláma, melynek keretében a kelet-európai munkaerő vándorolt a szigetországba. Szerinte egyre több érv szól amellett, hogy a munakerő ott is maradjon, ne települjenek haza egy idő után az emberek.

Helen Stacey szerint Dél-Nyugat-Anglia kivételes lehetőségeket kínál az ott lakóknak, beleértve a kelet-európai bevándorlókat is. Ennek is köszönhető, hogy ebben a régióban a legalacsonyabb - négy százalékos - a munaknélküliség. Az üzleti élet egyre több szereplője gondolja úgy, hogy pozitív következményei lesznek a bevándorlók tömegének, a bornemouth-i reptér például egyre több járatot indít Lengyelországba. A légikikötő már hat járatot közlekedtet hetente kelet-európai célpontok felé.

"Az építőiparnak egyre több munakerőre lesz szüksége a 2012-es olimpia közeledtével, Portlandben pedig most építik az új rakpartot, ott is egyre több kelet-európai bevándorló dolgozik" - tette hozzá Helen Stacey.

Korábban a brit lapok arról számoltak be, hogy most először fordult elő, hogy több lengyel költözött haza, mint ahányan frissen érkeztek az országba. Most a cégek további jelentős bevándorlásra számítanak, elsősorban képzett munkaerőre van szükség Nagy-Britanniában.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!