1p

Nem csitulnak a nemzetközi befektetők körében az április 23-i MOL közgyűlés hullámai. Állítólag számos befektetőt formai okokra hivatkozva a MOL vezetése kizárt a részvételből és szavazati joguk gyakorlásából.

A pénteki Financial Times szerint a Templeton kizárása mellett több nagybefektető, így például a Budapest Alapkezelő, a GE Money Bank budapesti leányvállalata sem tudott szavazni. A Templeton, amely 3,1 százalékos részesedéssel bír a Mol-ban, a felelős vállalatirányítás nagymértékű sérelméről beszél és az EU fellépését szorgalmazza a szerintük lassan ellenőrizhetetlenné váló szituációban.  A Templeton szerint a MOL úgy érte el közgyűlési javaslatainak többségi támogatását, hogy számos  befektetők kizárt. A Templeton vezetője, Mark Mobius "rendkívül szokatlan" igénynek nevezte a MOL azon elvárását, hogy a befektetők eredeti cégbejegyzési dokumentumokat produkáljanak. Mobius szerint a kizárás olyan precedenst teremt Kelet-Közép-Európában, amit nem engedhetnek meg. Londoni és new york-i hedge fundok is hasonló problémákról számoltak be.  Egyikük szerint az alaptőke 8-10%-át képviselő részvényesi kört zártak ki ily módon a közgyűlésről.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!