1p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Közbeszerzési Döntőbizottság (KDb) nem tiltotta meg a szerződéskötést, így a MÁV folytatja a tárgyalást a Stadlerrel a motorvonatok szállításáról, de szerződést a KDb döntéséig nem köt - közölte a MÁV Rt. kedden.

[ajanlo=198][igazitas=left/]A Bombardier június 2-án nyújtotta be jogorvoslati kérelmét a KDb-hez, annak tartalma egyelőre nem ismert. A testület a megindult eljárás keretében június 17-én tárgyalja a beadványt.

Mint ismert, a MÁV június elsején a Stadlert hirdette ki a motorvonat beszerzési tender nyertesének. A másik pályázó, a Bombardier ajánlatát érvénytelennek minősítette, mivel a cég árajánlatában egyes költségtételeket irreálisan alacsonynak tartottak.

A német-kanadai cég egyébként június 3-án vette át a döntés írásos indoklását.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!