Daniel Benes szerint a tárgyalások már a végső stádiumban vannak, de nem tudta megmondani, hogy még az idén, vagy csak a jövő év elején zárulnak le. A CEZ már többször elhalasztotta a tárgyalások lezárásnak az időpontját, utoljára december végére.
A Mol és a CEZ augusztus végén szándéknyilatkozatot írt alá stratégiai szövetség létesítésére. Az okmány szerint a két vállalat gáztüzelésű hő- és áramtermelő erőműveket fog építeni és működtetni közösen.
Az együttműködés első lépéseként várhatóan megvalósuló erőművek elsősorban gáz-, illetve finomítói melléktermékek elégetésével termelnek hőt és áramot a Mol pozsonyi és százhalombattai finomítóinak telephelyein.
Az együttműködés részeként a CEZ legföljebb 10 százalékot elérő részesedést szerezhetne a Molban, és ezzel összefüggésben további pénzügyi tranzakciókra is sor kerülhet.
A CEZ, amelynek számos érdekeltsége van Közép- és Kelet-Európában, azzal számol, hogy 2011-re a hatodik számú ágazati céggé válik Európában piaci tőkeértéke és fogyasztóinak száma alapján. A CEZ egyebek mellett Oroszországban, Romániában és Lengyelországban tervez felvásárlásokat.