A jelentkezéseket tartalmazó lezárt borítékokat még nem nyitották ki, így nem tudni, kik pályáztak, és azt sem, hogy hányan felelnek meg a feltételeknek – közölte Kis Halas Andrea, a pécsi önkormányzat szóvivője. A napilap úgy tudja, a pályázók között baranyai érdekeltségű cégek jelenlegi ügyvezetői és egyéb üzletemberek vannak, de néhány boríték a feladó megjelölése nélkül érkezett, így a pontos névsor még nem ismert.
Az új igazgató csak akkor lehet hivatalosan a ZSP vezetője, ha azt a cégbíróság is bejegyzi, ám ennek az az akadálya, hogy Kovács Gyulát a cég közgyűlése felmentette ugyan munkaviszonyából, azonban a volt vezér formai okokra hivatkozva bíróságon megtámadta a közgyűlési döntést, így továbbra is ő a vezérigazgató.
A városvezetésnek komoly fejtörést okoz az ügy, hiszen ha nem sikerül a cégbíróságon Kovácsot töröltetni, akkor addig nem lesz új igazgató. Ez hátráltathatja a Pécs 2010 – Európa kulturális fővárosa (EKF) programot is, amelynek kulcshelyszíne a ZSP gyárterülete. „Kovács megígérte, hogy elfogadja a döntést, ennek ellenére ezt nem tartotta be, amire most megoldást kell találnunk” – nyilatkozott lapunknak Tóth Bertalan alpolgármester.
A hivatalos indoklás szerint a cserére azért van szükség, mert a vezérigazgató okolható a cég veszteséges gazdálkodása miatt, hiszen tavaly nyereségre számítottak, ehelyett a gyár 180 millió forintos negatívummal zárta az évet. Kovács Gyula szerint a porcelángyár az 1999-ben reorganizációra felvett hitel terheit görgeti, és üzemi szinten tavaly nullszaldós volt a működés, számol be a Világgazdaság.