Magyarország 27 bankjából egy kivételével mindegyik elérhető Interneten. Hasonlóan magas az arány Csehország 36, Szlovénia 21 és Szlovákia 18 bankjánál. A pénzintézetek tíz százaléknál nagyobb részét nem lehet Interneten elérni Ausztriában (70 bank), Lengyelországban (63), Horvátországban (46), Romániában (35) és Bulgáriában (35).
Az elektronikus szolgáltatást nyújtó bankok aránya már jóval kisebb. A 27 magyarországi bankból 12 ad ilyen lehetőséget. Ausztriában ez 28 bankra jellemző, Csehországban 24, Lengyelországban 20, Szlovéniában 16, Szlovákiában 14, Romániában 10, Horvátországban 7, Bulgáriában 5 a számuk.
Mindezek alapján Alexander Zeh az internetes bankolás potenciális fejlődését kedvezőbben ítéli meg Közép- és Kelet-Európában, mint a magas mutatókkal rendelkező Nyugat-Európában. Régiónkban az Internet-használók számának megduplázódását várja a következő három évben, s ez pozitívan hat az E-bankolás közeljövőjére is.
Nagyon kevesen használnak e-banking szolgáltatást
Magyarországon egyelőre meglehetősen gyerekcipőben jár az elektronikus banki szolgáltatások használata. Mint a Fessel-GfK Piackutató Intézet adataiból kiderül, a magyar felnőttek mindössze 2 százaléka használja az internetet bankügyleteinek intézésére, és további egy százalék tervezi, hogy igénybe veszi az internetes banki tranzakciókat.