2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Amerikai Informatikai Szövetség (ITAA) legújabb munkaerő vizsgálata azt mutatja, hogy a munkát kereső informatikusoknak idén sincs okuk az ünneplésre: a következő 12 hónapra szóló előrejelzések 2000 óta a legmélyebbre süllyedtek, ráadásul a vizsgált informatikai cégek 10 százaléka az olcsóbb bérek miatt külföldre kívánja vinni informatikai feladatait.

A tanulmány egyetlen jó híre, hogy a jelek szerint az amerikai informatikai munkahelyek száma kiegyenlítődött, az elbocsátások mértéke immár nem haladja meg a felvett új munkaerőét. A 400 személyzeti vezetővel készült interjú alapján a következő 12 hónapban 493431 informatikusi állást fognak betölteni, szemben a tavalyi vizsgálat 1,1 milliós és a 2001-es 1,6 milliós előrejelzésével. Az USA az idei évet 10,3 informatikussal kezdte, ami 4,2 százalékkal több a tavalyi évkezdethez viszonyítva, viszont kevesebb mint 1 százalékkal több a 2002-es utolsó negyedévhez képest. A megkérdezettek 67 százaléka szerint a következő 12 hónapban változatlan, vagy valamelyest csökkenő lesz a munkaerő iránt kereslet.

A felmérés azt üzeni az informatikusoknak, hogy a szakmai elvárások lécét nem "centikkel, hanem méterekkel" emelték meg – vagyis az önképzés ma már nem csupán egész életre szóló, hanem napi feladat, állítja Clare Dolan, az Oracle képzési programjainak igazgatója, akinek cége a tanulmány egyik szponzora volt. A megkérdezett cégek 6 százaléka már külföldre vitte informatikai feladatait, de ez az arány az 1000 főnél többet foglalkoztató informatikai cégeknél 22 százalék. A megkérdezett összes cég 15 százaléka nyilatkozott úgy, hogy ebben az évben esetleg külföldre telepíti informatikai munkáit – elsősorban a programozást és szoftverfejlesztést, amit a hálózattervezés és a webfejlesztés követ.

A tanulmány előrejelzése szerint az offshore munka gazdasági szükségszerűség ugyan, de egyre inkább politikai kérdéssé növi ki magát, és vélhetően központi szerepet kap a 2004-es elnökválasztási kampányban. Ennek ellenére valószínűleg nem jönnek létre olyan protekcionista törvények, mint amilyet New Jersey törvényhozása szavazott meg – és amely kontingentálja az offshore forráskihelyezést állami megbízások esetében. A megoldás a tanulmány szerint az lenne, ha a Kongresszus elfogadná Bush gazdaságélénkítő csomagját, amely 726 milliárd dolláros adócsökkentést jelent.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!