A világ tíz leggazdagabb vállalatvezére között vannak olyanok, akik maguk alapította céggel kaszáltak nagyot, egyesek örököltek, mások egyéb befektetésekkel gazdagodtak meg - közli az MSNBC. Michael Dell (aki 17,2 milliárd dollárjval a nyolcadik helyen áll a leggazdagabb vezérek között) például az első csoportba tartozik, az ő nevéhez fűződik a Dell számítógépgyártó létrehozása, amely egyébként egészen tavalyig piacvezető volt. Dell pont azért vette át az irányítást elődjétől, Kevin Rollinstól, mert a társaság leszorult a trónról.
A számítógépgyártókról a szoftverekre áttérve érdemes megemlíteni Larry Ellisont (26 milliárd dollár), a világ vezető üzletiszoftver-gyártójának, az Oracle-nak az alapító-vezérigazgatóját, aki a cég 1977-es születése óta őrzi pozícióját megszakítás nélkül. Ellisonnak egyébként nem csak pénzért, de önbizalomért sem kell a szomszédba mennie. Az 1999-ben megjelent életrajzának címe, "A különbség Isten és Larry Ellison között: Isten nem hiszi, hogy ő Larry Ellison" jól érzékelteti ezt.
A leggazdagabb más cégével kaszált
A leggazdagabb vezérigazgatókat felsoroló lista élén álló üzletember azonban nem saját alapítású céggel lett dollármilliárdos. Warren Buffett (52 milliárd dollár) nem bábáskodott a Berkshire Hathaway születésénél, de neki köszönhetők a cég sikerei. Buffett után egy indiai menedzser, Lakshmi Mittal következik (32 milliárd dollár), aki a világ legnagyobb termelésű acélgyrtóját, az ArcelorMittalt irányítja. Mittal jelenleg az ötödik leggazdagabb ember a világon a Forbes magazin aktuális felmérése szerint.
A listát Charles Kock zárja 17 milliárd dollárral, aki az Egyesült Államok legnagyobb magáncégének, a Koch Industriesnak az elnök-vezérigazgatója. Az üzletember apjáról elnevezett, eredetileg az olajiparban tevékenykedő vállalat mára rengeteg iparágba beszállt.