Az OMV azoktól a thüringiai és szászországi kutaktól válik meg, amelyeket nem az OMV-hez tartozó finomítók látnak el üzemanyaggal. Az ügyletet 2008 végéig tervezik lezárni.
A cég tovább akar növekedni a német piacon, ahol eddig 1,1 milliárd eurót invesztált. A növekedési stratégia egyik sarkalatos pontja az Ethylen Pipeline Süd (EPS) megépítésében való részvétel.
Az osztrák energiaipari cég a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.-t is fel kívánja vásárolni, aminek azonban a magyar vállalat hevesen ellenáll.
Az OMV 2007 végén pert indított a magyar cég ellen, mert szerinte annak alapszabálya három ponton is ellentétes a magyar joggal: a Magyar Állam által tulajdonolt B részvény ("aranyrészvény") fenntartása, ami vétójogot biztosít az államnak a Mol alapszabályában szereplő tíz százalékos szavazati korlát eltörlése vonatkozásában; a tíz százalékos szavazati korlát diszkriminatív jellege, tekintettel arra, hogy az nem alkalmazandó a Magyar Államra; illetve azon alapszabályi korlátozás, amely szerint egyszerre csak korlátozott számú igazgatósági tag hívható vissza.
E keresetet a Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma keddi tárgyalásán első fokon elutasította.
A perben az első tárgyalás február végén volt. Akkor a Mol, mint alperes képviselői, fenntartva korábbi álláspontjukat, a per megszüntetését kérték, mivel szerintük a két fél közötti vita nem tartozik a bíróságra, illetve nincs is jogvita. E tárgyaláson a felperes OMV képviselői elmondták, hogy fenntartják keresetüket, s érdemi ítéletet várnak. A keddi tárgyaláson lényegében ezt ismételték meg a felek.