2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyelőre nincs megegyezés a Mol és a horvát kormány között az INA részvényeinek esetleges cseréjéről - közölte a Jutarnji List napilap internetes kiadása. A horvát miniszterelnök-helyettes cáfolta, hogy eredménytelenek lettek volna a tárgyalások.

Hernádi Zsolt vezérigazgató és Damir Polancec miniszterelnök-helyettes első találkozója nem hozott eredményt, a két oldal álláspontja "kicsit sem közeledett egymáshoz" - állította Jutarnji List.

A lap beszámolója szerint a találkozón a részvénycsere kapcsán szó volt arról, hogy a Mol új irányítási rendszert képzel el a horvát olajtársaságnál. Eszerint nem lenne önálló igazgatóság és felügyelő bizottság, hanem egységes igazgatás működne a cégnél. Ennek élén egy vezérigazgató állna, aki a cég operatív irányítását végezné, valamint egy igazgató lenne, aki a felügyeletet látná el.

Az INA igazgatóságában hatan kapnának helyet, köztük három horvát menedzser, a vezérigazgatót pedig a magyarok adnák. Magyar kézbe kerülne a finanszírozási, beszerzési és eladási terület irányítása és a személyzeti kérdések is - értesült a Jutarnji.

A horvát kormány ugyanakkor ragaszkodik a hamarosan lejáró, a részvényekkel kapcsolatos vétójogának újabb öt évre történő meghosszabbításához. Ebben a kérdésben azért is sürgető a megegyezési kényszer horvát részről, mert a jelenleg érvényes részvényesi szerződésben szereplő öt éves időtartam október 28-án lejár.

Damir Polancec gazdasági miniszter és egyben a miniszterelnök-helyettes csütörtökön közölte: a kormány folytatni fogja a tárgyalásokat a Mollal a részvényesi szerződés újrafogalmazásáról. "A tárgyalások megszakításáról vagy sikertelenségéről szóló kijelentések teljesen valótlanok" - reagált a horvát sajtóban megjelent hírekre.

Kifejtette, hogy két oka van a szerződés újrafogalmazásának: a tény, hogy a kormány részesedése az INA-ban 50 százaléka alá került, valamint az, hogy a kormány beleszólási jogát biztosító rendelkezés hamarosan lejár.

A múlt héten zárult le a MOL ajánlattétele, amellyel a magyar olajcég már több mint 47 százalékos tulajdonosa lett a horvát társaságnak. A horvát kormánnyal folytatott tárgyalások tétje a még állami kézben lévő több mint 44 százalékos tulajdoni hányad egy részének részvénycserével történő megszerzése.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!