A hasznosítási koncepció összeállítása során nagy hangsúlyt fektettek a multinacionális cégek igényeire, az eddigi gyakorlat és a BILK hasznosítása folyamán végzett akvizíciós tevékenység azonban azt mutatják, hogy a multinacionális cégek annak ellenére, hogy igénylik a komplex logisztikai szolgáltatást, jóval rugalmatlanabbak, mint a magyar vagy vegyes tulajdonban lévő középvállalkozások. Döntési mechanizmusuk lassú, logisztikai folyamataikat "csepegtetve", több szolgáltató igénybe vételével helyezik ki. A tapasztalatok viszont egyértelműen azt mutatják, hogy a minőségi szolgáltatást nyújtani tudó logisztikai szolgáltató az óvatos első lépések után jó eséllyel pályázhat komplex árukezelésre is. Erre nyújt jó példát a Procter és Gamble Magyarország Kkt. és a Volán Tefu Rt. immár többéves töretlen együttműködése, amelynek során a szállítmányozás, mint részfeladat teljesítését a teljes belföldi áruterítés, a nemzetközi szállítmányozás és a teljes árukezelésre szóló megbízás követte.
Az Európai Unióhoz való csatlakozás és a globalizáció következményeként átalakulóban van a gazdaság. Világszerte csökken a gyártásmélység, a gyártók igyekeznek alaptevékenységükre koncentrálni, valamint igyekeznek azt a legoptimálisabb feltételekkel, a legversenyképesebben végezni. Ezért a gyártóbázisok olyan országokba települnek, ahol a legalacsonyabban tarthatják gyártási költségeiket.
Logisztikai szolgáltatóként tehát nem lehet az iparra számítani, így a BILK hasznosítási koncepciójában is elsőként a kereskedelem vonalán szeretnének az ellátási láncba kapcsolódni a fejlesztők. Nem specializálódnak, hiszen előnyük pont abban rejlik, hogy mindenki számára kínálnak hatékony és korszerű logisztikai szolgáltatást és hangsúlyozzák azt is, hogy logisztikai szolgáltatók számára is lehetőséget kínálnak a betelepülésre, elősegítve ezzel a hazai logisztikai szolgáltatók felzárkózását a nemzetközi cégek színvonalához.
Nyár elején megnyílik a BILK
Látványosan halad a Budapesti Intermodális Logisztikai Központ Termináljának műszaki fejlesztése.