Kapcsolatok! „Nem vezetheted a csapatot, ha nem fordítasz elegendő időt arra, hogy erős kapcsolatot építs ki kollégáiddal. Ismerd meg a csapat tagjait, ki mit szeret és mit nem a munkájában” - véli Lois Frankel, a Corporate Coaching International vezetője.
Mindig kövesd a 7:1 szabályt! Minden egyes kritika után hét pozitív visszajelzést is eresszünk meg a kollégáknak, ha nem akarjuk, hogy túlságosan kritikusnak tartsanak. Könnyen megfoghatjuk a kollégákat, ha megdicsérjük őket akkor is, ha azt teszik amiért a fizetésüket kapják.
Legyél tisztában az elvárásaiddal! Amikor kiadsz egy feladatot, előre egyeztess a határidőről és arról, hogy mikor tekinted sikeresen elvégzettnek a feladatot.
Tedd szóvá, ha olyan viselkedést látsz, ami fejlesztésre szorul! Frankel szerint ha olyan területet/viselkedést látunk, ami fejlesztésre szorul, rögtön szóvá kell tennünk, mert csak így javul az elvégzett munka minősége.
Tereld a játékosokat a játékmezőre! A munkahely a játékmező, ahol szabályok, határok és stratégia van. A jó vezető feladata, hogy betartassa a szabályokat a munkatársakkal – mondta Frankel.
Mindenki megérdemli az odafigyelést! Nem csak a lelkes és tehetséges, hanem a passzív és kevésbé ügyes kollégákra is fontos odafigyelni. A munkahelyi siker nem csupán az elvégzett munkától függ, állítja a szakértő.
Szolgáld az alkalmazottakat! Frankel szerint a vezetőknek szolgálniuk kell a beosztottakat, hogy azok a lehető leghatékonyabban dolgozzanak.
Készülj fel a megbeszélésekre! Lois Frankel végül azt tanácsolja, hogy minden megbeszélés előtt gondoljuk végig, hogy mit akarunk mondani. Fontos, hogy kritikánk ne szidalmazásnak tűnjön, és a kollégánk megértse, a kritika csupán azt a célt szolgálja, hogy a lehető legjobban tudja elvégezni feladatát.