"Már alá is írtuk azt a szerződést, melyben az érintett önkormányzatok vállalták, hogy rendezési tervükben lehetővé teszik a beruházás megvalósítását" - mondta. Hozzátette: a szélerőművek darabja 500-800 millió forintba kerül majd és óránként 2000 kilowatt energiát termel.
[ajanlo=1368][igazitas=left/]A beruházónak még meg kell szereznie a területek tulajdonjogát a polgármester tájékoztatása szerint. Németh Kálmán arról nem kívánt nyilatkozni, hogy a településeknek, vagyis Répcelak városának, Vámoscsaládnak és Csánignak, valamint a szomszédos megyéhez tartozó Dénesfának, Répceszemerének, Ciráknak és Győrőnek mennyi haszna származik majd a megújuló energia termeléséből.
Mint mondta, a szerződésnek ezt a részét befektető egyelőre üzleti titokként kezeli, de az önkormányzatok "egy bizonyos százalékban" részesednek majd a haszonból. Kovács Csaba, az osztrák Öko-Energia GmbH magyarországi képviselője elmondta: a beruházás értéke számításaik szerint meghaladja majd a 60 milliárd forintot, amelynek megtérülésére a befektetők hosszú idő, legalább 15 év elteltével számítanak.
Az osztrák cégnek Kovács Csaba elmondása szerint ez lesz az első ilyen magyarországi beruházása, de Ausztriában már 23 szélerőművük üzemel. Szavai szerint az osztrákok nemcsak felépítik, de magyarországi leányvállalatukon keresztül üzemeltetni is kívánják a szélparkot.
Kapcsolódó anyagok:
A Dunántúlon is telepítenek szélerőműparkokat
Jövőre ellepnek minket a szélerőművek
Megnyitja kapuit az első magyarországi Megújuló Energia Központ
26 milliárdból épülnek szélerőművek Nyugat-Magyarországon