2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kereskedelmi törvény 2006. június 1-i hatálybalépése óta először vizsgálódik a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) piaci erővel való visszaélés ügyében. Múlt héten ugyanis elfogadta a Multinacionális Cégek Károsultjainak Egyesülete által tett vizsgálati kérelmet, amely lényegében a szervezet elnökének kezdeményezésére született. Kalmárné Kádár Zsuzsa októberben adta be a vizsgálati kérelmet, mert úgy érezte, hogy csődbe ment vállalkozásával 2003 óta folyamatosan "kibabrált" a Tesco - írja a Napi Gazdaság.

Kalmárné vállalkozása 2003-tól - egy nemzetközi pályázat elnyerését követően - szállított háztartási vegyi árut a kereskedelmi lánc három országban működő leányvállalatának. Ám - mint elmondta - olyan szerződéseket volt kénytelen aláírni, amelyek ellehetetlenítették cége pénzügyi helyzetét. A magyar Tescóval azután mondta fel a szerződést, hogy 2006-ban azt kérték tőle: az előállítási költségszint alatt még 20 százalékos kedvezményt is adjon.

A Tesco képviselője lapunknak elmondta, hogy nem érzik magukat vétkesnek az ügyben. Úgy tudják, hogy a vizsgálati kérelmet egy nemzetközi pályázati szerződés miatt adták be. A pályázatot nem a magyar cég írta ki, így nem logikus számukra a magyar Tesco vizsgálata.

Kalmárné szerint viszont logikus, mert a magyar cég is tisztességtelenül járt el vele szemben, ugyanakkor ő személy szerint nem a magyar leányvállalatot, hanem a Tesco csoportot hibáztatja, amely felülről ugyan úgy tűnik, hogy irányítja az érdekeltségeit, de sok esetben szabad kezet ad a vállalkozásainak, amelyek rendre felülírják a beszállítói szerződéseket vagy egész egyszerűen nem veszik figyelembe a tenderdokumentációt.

A Gazdasági Versenyhivatal erről az ügyről bővebbet nem kívánt elárulni, csupán annyit, hogy a szerződéskötési gyakorlatot vizsgálják.

A Napi Gazdaságnak nyilatkozó érdekvédelmi szervezetek vezetői szerint azért nem érkezik panasz a hivatalhoz a visszaélések miatt, mert a bejelentést névvel kell megtenni, így könnyen kiderülhet, hogy ki a bejelentő, ami automatikus kilistázáshoz vezet egy kereskedelmi láncnál. A szervezetek szerint módosítani kellene a szabályon, s ha a bejelentő személye védettebbé válna, több visszás eset ügyében érkezne bejelentés.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!