2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az olasz Alenia Aeronautica érdeklődik a román Avioane Craiova repülőgépgyár átvétele iránt, de megvárja az AVAS állami vagyonkezelő ügynökség újabb privatizációs tenderkiírását - írja a Bursa pénzügyi napilap.

A héten kudarcba fulladtak a tárgyalások az AVAS és a cseh Aero Vodochody között az Avioane Craiova eladásáról, mivel az AVAS szerint a cseh vállalat által kért feltételek ellentétesek a szabadpiaci szabályokkal és egy demokratikus ország működési elveivel, ezért elfogadhatatlanok. Az újabb privatizációs kiírásra várhatóan október 20-án kerül sor.

Az Alenia Aeronautica a Bursa lappal tudatta, hogy indul az Avioane Craiova megszerzéséért, amennyiben az AVAS pályázati kiírása megfelel az elképzeléseinek. Az AVAS értesülések szerint minden szükséges lépést megtesz a pályázat mihamarabbi megismétlése érdekében. Ugyanakkor az ügynökség vezetősége a sajtó értésére adta, hogy a pályázati kiírás feltételei közel azonosak lesznek az előzővel.

Az AVAS eddig két alkalommal bocsátotta pályázatra az Avioane vállalatot. Az első kiírásra egyetlen pályázat érkezett egy román vállalatok által alkotott konzorciumtól. A második aukció anyagát 15 román és külföldi vállalat vásárolta meg.

A pályázat benyujtásának határideje 2008 április 17 volt. A pályázók között szerepelt a svéd Saab, a cseh Aero Vodochody, az olasz Alenia Aeronautica, a belga Sabca és Somaca-Gosselies vállalatok, valamint a luxemburgi International Railways Systems.

Az Avioane Craiova 1972-ben alakult meg repülőgép gyártásra az egykori Jugoszláviával folytatott együttműködés keretében. Az üzem az IAR-93-as harctéri támogató csatagépet gyártotta, amelyből 200 példány állt a román hadsereg szolgálatába. Románia NATO csatlakozását követően a repülőgépet kivonták a hadrendből. Az üzem jelenleg az IAR-99-es Soim (sólyom) oktatógépet gyártja, valamint utasszállító gépekhez szerel össze szerkezeti egységeket.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!